13 Haziran 2010 Pazar

Zekadır Elle TutulanÇok Önemli Not:Videoyu izlemeden geçmeyiniz.Ben dinine bağlı biri olarak , gerçekten ters birşey olsaydı buraya koyup üstüne de yazı yazmazdım.Zaten dayıda okumaya başlamadan önce açıklıyor."Ne Allah'ı kızdırayım ne de komutanı" diyor.Lütfen tamamen mizahi bir gözle izleyiniz.

İşte bu !!! Görmek istediğim bu ! İddaa ediyorum her Türk evladı bu kadar zeki doğuyor bu topraklarda.Sonradan çevre,tv,bilgisayar gibi etmenler yüzünden mallaşıp,buharlaşıp gidiyor o akıl.Ama onu koruyanlar beni zevkten titretiyor.Videoyu izlerken bir yandan yarıldım bir yandan titredim böyle şizofrenler gibi , sara hastaları gibi yerlerde kıvrandım.

Şu dayım gibi bir akrabam yokki ! Valla yok billa yok ... Olsaydı çocukken yanına staja giderdim,büyüyünce de okuluna giderdim.Şöyle bir büyüyüğüm olsaydı yanımda nolurdu acaba? Çok kızdım ve hüzünlendim şimdi.Neyse ölmüşle,gömmüşe çare bulunmaz derler.Ölmüşle,olmuşa çare bulunmaz derler,pardon...

Olay şu ki askerdeyken dayımı komutanları çağırmış ve Kuran okumasını istemiş.Hem de rakı masasındayken...Ciddi konulara girmiyorum şimdi ama yanlış bir davranış bence...Neyse...Dayıda bakmış ki ilaç dolabı karşıda başlamış kutuların üzerinden okumaya...Benim anladıklarım arasında Teramisin var,B vittin C diyor bir yer de,bir yerde de ilaç firması olan Roche yi söylüyor...Eğer daha başkalarını anlayan varsa paylaşsın lütfen ben çıkaramadım diğerlerini.Bence,günümüzde,mecazi anlamda elle tutulan en önemli değer,zekadır.Tabi diğer elle tutulan şeyleride gözümün önüne getirip bunu söylüyorum.Çok da gözümün önüne getirmek istemiyorum sabah sabah ama...Tabi insandan insana değişir..."Zeka" diye de tutturmam illa...Kimseye de tutturmadım zaten.Yani ısrar etmedim bu konuda...Çünkü biliyorumki "Para" herşeyden önce geliyor artık.10 kişiden 8'i para 1'i aşk 1'i zeka ve insanlık diyor ya en sondaki "1" benim.Aşk da derim yerine göre ama para dediğimi duyan olmamıştır bugüne kadar...Çünkü hep içimden söylerim...Yok lan söylemem.

Zeka geliştirmek için okumak,izlemek,dinlemek gerekir.Ve tabiki çevreden gelen,beyin uyuşturucularına "Dur" diyebilmek gerekir.Mümküm oldukça sosyalleşmek gerekir.Sosyalleşmek derken,bara gidip,bayılana kadar içip,sabah hem cinsinizle kendinizi aynı yatakta bulmaktan bahsetmiyorum...

Bu videoyu kalbimin en güzel köşesine yerleştirip huzurunuzdan öyle ayrılıyorum.Bu zeka seviyesinde bir memlekette yaşamak bana mutluluk ve gurur veriyor.

Hayırlı günler...

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails