14 Ağustos 2010 Cumartesi

Sezon Başlıyor Saldır Cimbomum !!

galatasaray izlesene.com

Ayının kış uykusundan uyanıpta armut, balık aradığı gibi
Anamın karnında yeni çıkmışımda, sütene susar gibi
Tuvaletim gelmişte eve doğru koşar gibi
Aradım, susadım, koştum sana Galatasaray'ım...
Bora-MAN

Yukarıdaki kısa filmi geçen sene Ali Sami Yen'e giderken çekmiştim. Bu sene sonbaharda tekrar gideceğim inşallah. Bu sefer tek başıma değil koca bir ekiple gidip daha profesyonel birşey çekmeyi planlıyorum. Amatörden Hardcore'a geçiş yapacağım ..

A Night in Mecidiyekoy.XXX.DVDRip.Xvid

Çok özledim valla... Yani bir insan, takımında Barış , Ayhan , Sarp , Servet hele hele Aykut'un oynamasına rağmen bu kadar özler mi ? Hem de ne biçim özledim lan !! Akşamı ip ile çekiyorum resmen. Aşk böyle birşey olsa gerek. Darısı herhangi bir kızın başına. Yalnız Ayhan, Barış ı sadece Galatasaray için çekerim , kızın yanında görürsem direk topuklarım oradan. Isterse Scarlett Johansson olsun. .. ... ... Abarttım lan. Scarlettt !!!!!

Galibiyet ile başlasın inşallah serüvenimiz. Gerisi gelir. Bu sene bende maçlardan ufak detaylar yazabilirim diye düşünüyorum. Ama tamamen işin doşşak kısmıyla ilgileneceğim. Zaten yüz yirmi adet blog var teknik ve taktik kısmını yazan. Gerek yok. Perde arkası olaylar bana yeter .

Hayırlı günler .. Bol timsahlı yürüyüşler ...

10 Ağustos 2010 Salı

Ramazan Klişeleri

Vay be bir Ramazan daha görecekmişiz demekki. Şükürler olsun. Televizyonların artık yayınlarını gitgide Ramazan üzerine yaptığı bu zamanlarda, sizleri bu tür yayınlardan kurtarmak için bir yazı yazmaya karar verdim. İşin püf noktasını buradan kapacaksınız sonrası kendiliğinden gelir.

Bıdı bıdı bıdı haberler duyacaksınız etrafınızdan. Eğer oruçluysanız binbir türlü tavsiye alacaksınız ailenizden. "Aman oğlum bu sıcakta sokağa çıkma , oruçlusun. Aman kızım sakın yataktan kalkma hem oruçlu hem de hastasın. Aman yiğenim aman dayım aman ninem..." Böyle geçer mi lan koca ay ? Tamam anladık endişeleniyorsunuz da bu endişeyle yaşanmaz. Olacağı varsa olur bu kadar basit. Biz gidipte taş taşımıyoruz ya oruç halimizle. Ki onu yapan da var.

Televizyonlar artık şu canlı yayınlar için para harcamasın. Her yıl aynı terhane. Bir kere çeksinler sonra onu çevirip çevirip yayınlasınlar. Şu "Çağrı" filmini en az 20 gün boyunca oynatıyorlar. Dini bayram olunca yayıncılık adına akıla ilk gelen bu mudur yani ? Sahur ve iftar yayınları güzel ama hep aynı yüzler hep aynı kelamlar... Hayır iki dakika orada yemek yiyeceğiz beyaz saçlı adamlar çıkmış " Bu ay böyledir şu ay böyledir şunları yapın bunları yapın. İftarda ağır yemeyin sahurda bol su için , işerken destur deyin. " La oğlum bıkmadınız mı ? Hep aynı insanlar izliyor zaten. Yeni nesil için yapıyorsanız zaten gerek yok. Çocuklar kim bilir kaçıncı uykusunda ya da hangi barda hangi kızla salınıyor. ( İstisnalar kaideyi bozmaz arkadaş )

Bu ayda en beğendiğim söz şudur : "Herkesin tuttuğu kendine " Aslında genel felsefem budur ama bu ay daha bir anlam kazanıyor. Ben hiçbir zaman oruç tutmayana kötü gözle bakmadım yarın öbür gün bana da birşey olur ben de oruç tutamam. Belkide tutmak istemem. Ama oruçlu olana saygı çok önemlidir. Lütfen yer içerken bu konuda dikkat ediniz. Eğer yola masa attırıpta yemek yiyeniniz olursa orucum bozulur filen dinlemem çatır çatır küfürümü ederim. Keçi boku gibi patır patır çarparım yüzünüze. Rencide ederim.

Bir de iftar sevişerek açılabilir gibi bir klişe yarattıki Zekeriya hoca o çok fena... Elbet deneyeceğimiz günde gelir. (Şaka şaka.. Merak etme deneyeceksem de senin üzerinde denemeyeceğim.)

Hayırlı günler , hayırlı Ramazanlar efendim. Sofralarınız bereketle dolsun.
Related Posts with Thumbnails