4 Eylül 2010 Cumartesi

Bok Boku Bulur


"Hoca hocayı tekkede , hacı hacıyı Mekke'de deli deliyi dakkada bulurmuş " diye çok güzel bir söz var. Ben o "deli" kısmını değiştirip hep " bok " ' u kullanırım. Çünkü bu dünyada deliren insan çok olsaydı ilk beni bulurdu. Kişiliğe hitaben " bok " kelimesi daha uygun oluyor. Bokluk içinde yaşayan insanların sayısı bir hayli fazla çünkü.

"Ya arkadaşım hep mi beni bulur bu kızlar !! Tam diyorum namuslusunu buldum yine kaşar yne aldatma yeter artık !!!

"Ayseeelllll inanmazsın ama ben yine aldatıldım. 22 yıllık hayatımda 22 kere aldatıldım Aysel ! Hiç haketmiyorooommm biliyor musuunnnn höhöhöhallalalal "

Bu sadece başlangıç. Birde bu tür insanlar artık o saatten sonra her insanı , o tanıdıkları dangalakların yerine koymaya başlarlar. Adam ağzıyla zenci tutsa yaranamaz. Her an karşısındakinden bir aldatma ve yalan bekleyen biri nasıl sevebilir ?

O yüzden hiç böyle artisliklere gerek yok arkadaşlar. Bir zamandan sonra anlayınki bok boku bulur abicim. Demekki sizde de bokluk var. Önce bir aynaya geçin " LAn ben nasıl , ne tür bir insanımda hep bu mallar beni buluyor ? " diye sorgulayın. Mutlaka bokluk sizde çıkacaktır. Bu bokluğu çoğunuz kabul etmeyeceksiniz ama olurda kabul eden olursa sevabı bana .

Ondan sonra gecenin bir yarısı beni arayıpda " Abi kız böyle böyle yapıyor ne zaman arasam şöyle böyle diyor, Abi bu kız ele güne veriyor galiba !! " demeyin. Ne kadar ekmek o kadar köfte .. Tencere yuvarlanmış kapağına koymuş .

" Her gittiğin yer bok kokuyorsa , şikayetci olma. Kesin altına sıçan sensindir."

Bu da benim lafım.

Hayırlı günler ...

30 Ağustos 2010 Pazartesi

30 Ağustos ve Güzel İzmir


Tüm bu vatan uğruna canını veren şehitlerimizin ruhu şadolsun. Rahat yatın daha biz ölmedik. Biliyorum, götü boklu zenci Amerikan başkanı ile meydanlarda atan tutan siyasetciler bizleri hiç bir zaman hesaba katmaz ama zamanı gelirse herkes görecektir elbet. Aynı senin dediğin gibi Atam bu millet , bu Anadolu devlet yıkıp, tekrar takrar yeni bir devlet kuracak kadar güçlüdür, vatanseverdir.

30 Ağustos ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN ! Böyle bir günde olay mahalinde yaşamak insanın tüylerini daha bir dikiyor. Bir İzmirli olarak en ufak gösteride hemen duygulanmamak elde değil. Anlatılmaz yaşanır. Hala daha arkadaşlarla Kordon boyuna balık tutmaya gittiğimde misinaya yunanlılar takılıyor. Düşünün ne kadar büyük zafer. İbnelerin ölüsü bile zarar , bütün kurşunları koparttırdılar çekerken oltayı ...

Birazda İzmir'im hakkında konuşmak istiyorum. İnsan bir kızı severde bırakamaz, sürekli yanında olmak ister ya aha aynen öyle seviyorum İzmir'i. İki gün dışarı gideyim döndüğümde çocuk gibi sırıtarak giriyorum sınırlarından. Sevginin bu kadarı zararlı. Kordon,Alsancak , geceleyin güneşsiz Cennet gibi. Hurisiz değil ama ...

Evet İzmir'in kızlarını anlatmaya gerek yok. Hani o TV de gördüklerinizin beş katı hergün burada pijamayla bakkala gidiyor. Gel birader gel gör ! Yalan söylemiyorum ya ! Hani Scarlett mi İzmir kızlarımı deseniz İzmir kızları derim. Bu son cümlede bir yanlışlık var ama olsun İzmir iyidir iyi...

İzmir'in en çok sevdiğim yanıda her türlü insanı içermesi. Her görüşten her ideolojiden insan var ve iç içeler. Ateist ile müslüman aynı masada şakalaşabiliyor, Kamyoncular ile travestiler .... Aaa yok tamam bu zaten normal. Neyse ... İşte öyle güzel bir şehir. İnsanları temiz ve vatansever. Özgürlüğü hissedebileceğiniz nadir şehirlerden. Mini etek giymek ile bayılana kadar içmek dahil ama özgürlük bundan ibaret değil tabi. Hatta çimlerde bile sevişen var lan. Ramazan bitsin , fotolarını çekip koyucam.

Hayırlı Günler ...
Related Posts with Thumbnails