12 Şubat 2010 Cuma

KurcalamaK
Herşey hakkında az çok bilgin olacak ki karşı karşıya kaldığında ters bir tepki vermeyesin.Vietnamlıların çekirge kızartması,Çinlilerin yılan yemesine duyulan tiksinti gibi düşünün.Yediniz mi denediniz mi ? Hayır. Ama size iğrenç geliyor.

Prostat muayeneside öyle."Abi adam resmen kıçımızı kurcalıyor.Ben bu yaşıma geldim daha kendim bile kıçıma o kadar dokunmadım" diyebilirsiniz.Ama herşeyden önce sağlık.Yapacak birşey yok.Allah dan zamanında Hipokrat diye bir adam yaşamışta bütün insanlık bu yapılan pandik pinçik ellemeli yoklamalı şeylerde bir teselli bulmuş,bir dayanak bulmuş.Doktorlar utanmadan işlerini yapabilmiş.

Mesela aynı şey jinekologlar içinde geçerli.Doktorlar alışmıştır ve alışmak zorundadır. Kim ister her gün her gün milletin pipisini görmeyi.Doktor kendisininkiyle o kadar uğraşsa pipi canlanır dile gelir.Ama gel görki para ve Hipokrat buna bir dayanaktır.Hasta için de zor.Ben şahsen çok utanırım.Nasıl indiririm,nasıl yaparım ? Mümkün değil.Dualarım ben ve benim gibi olanlar için.

Askerlik muayenesindede öyle.İnsan orada çırılçıplak kalıyor hemde.Yanındaki adamda çıplak.Sanırsınız porno film çekilecek de oyuncu seçimi yapılıyor."Tamam sen geç , geç , geç , geç.Sen dur dön bakayım arkanı.Koca götlü ! nasıl askerlik yapacan len bu götle ! " dese oradaki askeri yetkili , kalan hayatınızı ezik büzük geçirmeniz mümkün.

Allah herkese sabır,sağlık,zor durumlarda bile iftihar edebileceği bir vücut versin ne diyim.

Hayırlı günler.

7 Şubat 2010 Pazar

SaçmalamakTamam herşey hakkında konuşuyorum ama şu yukarıdaki adam gibi hiçbir zaman o konudan bu konuya atlayamadım.Atladım ama bir kere ,en fazla iki kere... Şu abim gibi arka arkaya saydıramadan kendimi gelişmiş kabul etmeyeceğim.

Saçmalamak her baba yiğidin harcı değildir. Bir kere eğitimle alakası yoktur tamamen zihinsel , çocukluktaki tramvalar , karşı komşudaki adamın siz top oynarken üzerinize bıçakla koşması , otobüsteki teyzenin yerinize oturmak için yaptığı psikolojik baskı... Bunların hepsi toplandığında "saçmalama" denilen o hastalık gelir insana bulaşır.

Bulaşıcıdır tabi.Çok saçmalayan bir arkadaşınızla çok takılırsanız bir zaman sonra parmağınızı prize sokarken bulursunuz kendinizi.Mizahın gerçeğe dönüşümüdür saçmalamak.Akıl sağlığı yerinde olmayanlara mizahla uğraşmak zarar verebilir.Karikatürde çizdiğin hurmalar yarın götünü tırmalar yani.Deliliğe kadar yolu var.

Bilinçli saçmalamak ise bu dünyadaki en güzel ve beleş eğlence yollarından biridir.Her türlü güldürür.Videodaki abim gibi saçmalarsan mizahi yönü güldürür , güldürücem diye saçmalamanın dibine vurursan o anki mallığın güldürür.Kaçarı yok. Ya ağzıyla güler ya götüyle ama bir şekilde güler karşındaki.

Her zaman mantıklı olmak iyi değildir .Saçmalamak ruha ayar çekmek gibidir. Ayarı kaçırmayın , ayarı verirler sonra.

Hayırlı günler.
Related Posts with Thumbnails