25 Haziran 2010 Cuma

5 Kişiye Sorduk : Aşk-ı Memnu Nedir ?


Bitti...Üzüntüler içerisindeyim yazmaya elim gitmiyor resmen.Nasıl biter ? Ne yaptın sen Bihter ? Lost'u da Aşk-ı Memnu'yu da izlemedim fakat Aşk-ı Memnu'nun Lost'dan daha büyük sükseyle bittiğini sanıyorum.Son bölümünün hatrına ilk ve son kez izledim.İzlerken de kuzene sürekli bu nedir necidir diye sordum.Az çok kulak dolgunluğu vardı tabiki...Dizi bittiğinde dayanamadım, kendimi kamuoyu yoklaması yapmak için sokaklara attım.Ve herkesin gözünde diziden hatıra birkaç damla gözyaşı buldum.

1. "Merhaba iyi geceler..Aşk-ı Memnu nedir ? İzliyor muydunuz ? Yorumlarınızı alabilir miyim ?"

Ergenekon Subayı: "Bihter bizim en gizli elemanımızdı...Baktık ki Adnan herşeyi öğrendi intihar kararını biz verdik.O da uyguladı...Vatan sağolsun."

2. "Selamun aleykum dede nasılsın ? İyimisin ? Aşk-ı Memnu'yu biliyor musun duydun mu hiç ?"

Mercan Dede: "Ben Amerikada bir baloya davetliydim.Final bölümü olduğunu bilmiyordum. Behlül'ün Adnan Bey'e atlaması en az bir yıl sürer diye düşündüğümden bu kadar çabuk biteceğini beklemiyordum.Yoksa Adnan Bey'e de atladıda benim mi haberim yok !? Hemen bana Youtube bulun !! "

3. "Pardon bakar mısınız ? Aşk-ı Memnu'yu nasıl bilirdiniz ? "

Aşk-ı Memnu Fanı: "Bizim evde şu anda hayat durmuş durumda...Eskiden o kadar mutluyduk ki...Aşk-ı Memnu olduğu akşamlar görümceler,baldızlar,yiğenler toplaşır dizideki gibi birbirimize kayışırdık.Sonra dönüp birde "Sen benim oğlum gibiydin,kızım gibiydin" diye birbirimize takılırdık...Ahhh ahhhh"

4. "İyi geceler. Sizce Aşk-ı Memnu nedir ?"

Ev Adamı: "Ben bilmem hanımım bilir ama genelde perşembe akşamları evden çıkmıyorduk.Hanımım işten gelince yemek derdi olmasın diye hep dışarıdan sipariş veriyorduk.İnanır mısınız Aşk-ı Memnu olduğu akşamlar elim ayağım titriyordu.Arkadaşlarla okey günü bile yapamıyorduk..."

5. "Evet son olarak yine Kerkcan'a soruyoruz.Söyle bakalım Kerkcan Aşk-ı Memnu nedir ? "

Kerkcan: " Behhhlüüü vaaa Bihhhhteee vaaa Adnannn vaaa hepsi Bihteeeyeee vuyuyooyyy Bihteeedee hep kendineee vuyduyuyoyyy amaaa ... Bihteee ühühüühüühüh"

Ağlama yavrum ağlama çocuğum...Evet bir araştırma ile daha karşınızdaydım.Bir dahaki araştırmaya kadar kendinize iyi bakın efendim.

Hayırlı günler...

22 Haziran 2010 Salı

Plaj Halleri

Aloorss on dancee ... Aloorsss on dancee... Her yerde çalıyor her yerde ...Bakkalda,plajda,karakolda,manavda,kasapta...Adam elinde satır ile dans ediyor."Fransızca öğrenmek için boşuna para vermeyeyim bari" dedim bende...Böyle giderse iki yaza kadar fransızcayı sökerim..

Şükür kavuşturana.5+1 günlük tatilde güneşin altında fazladan yatıp,geçirdiğim cerrahi operasyonla bir kaç ekleme yaptırdıktan sonra esmerlikten tamamen zenciliğe dönüşümü kutluyorum.Bu günü Zenci Bayramı ilan ediyorum.Alışma evresindeyim.Vucudu dengelemek için arkaya doğru hafif kaykılıp yürüyorum.

Tatil süresinin bir kısmını plajda geçirdiğim için size elimden geldiğince gözlemlerimi aktarmaya çalışayım.Bir kere baştan merak edenlere söyleyeyim ; üstsüz birini görmedim arkadaşlar.Altsız gördüm ama üstsüz görmedim.Artık biliyorsunuz ki ipli bikiniler çıktı o kadar çok ip vardıki herhalde yanlış ipi çekti arkadaş...

Güneşlenmek için yattığınızda yanınızdan birşey geçer ve sizi hem ıslatır hem de üstünüzü başınızı kum yapar.Köpek sanırsınız,kedi sanırsınız dönüp baktığınızda şirinler şirini bir çocuk çıkar o.Siniriniz yatışır ama yinede çocuğun elini bırakan ebeveyne bir kaç küfür edip yatmaya devam edersiniz.

Plajdan ayrılmak üzere olan insanlar plajdan kalkarlarken,önce üstlerindeki kumları etrafındaki insanların ağzına burnuna kaçırırlar.Yetmez yattığı havlusunu silkip onun üstündeki kamyon dolusu kumlada insanları olduğu yere gömerler.İnsan gibi temzilenin insan ! Gel artan mısır koçanlarınıda kıçımıza sok bari !

Gece plajda oturmak ayrı bir fantazidir.Tepenizde yıldızlar,altınızda serincecik kum,karşınızda hafif dalgalı bir deniz...Denizin sesi 15 dakikada bir çişimi getirse de benim için ayrı bir rahatlatıcı ve dinlendirici hali oluyor o ortamın.Yanıma işemek için boş bir pet şişe alıyorum ve hiç kalkmadan bütün gece oturuyorum.

Pazar günleri plajlara plaj denmez.Daha çok Mahşer denir.Hani herkes ölmüşte yargılanmak için bekliyormuşcasına bir kalabalık.Herkes birbirinden farklı tipte ve herkes farklı bir yere koşuşturuyor.Kimisi suyun altından kızları takip ediyor,kimisi 20 yaşında olmasına rağmen kumdan kale yapıyor,kimisi erkek çocuğunun altını çıkarmış dal daşak koşmasını izliyor...Ve en kötü yanı ise denizi bok götürüyor.O kadar insana bırak denizi,hava bile dayanmaz.Metrelerce yüzüyorsun deniz hala bulanık.Kollarına sürekli naylon poşet,yosun,gazete filen takılıyor..Bizim kuzenin kafasına bebek bezi gelmiş..O koşan çocuk düşürmüş galiba.

Bir başka can yakıcı konu ise plaj kumunun sıcaklığıdır.Mutlaka denize yakın koyarım ben havlumu yoksa denize girene kadar ayağım ateşte yürümüş gibi yanar.Koşamayan insanların kanatlanıp uçtuğunu gördüm ben o sıcak kum yüzünden..Denize iniş için sahil güvelikten izin istiyorlardı...

Uzunca bir süre İzmir'deyim.Çok özlemişim İzmirimi çocuk gibi sırıtarak döndüm evime.İzmirlilere bir uyarı.Lütfen İnönü Caddesini mümkün olduğunca az kullanınız.Belediye metro çalışması yüzünden bütün caddaye tecavüz etmiş.

Hayırlı günler.
Related Posts with Thumbnails