17 Haziran 2010 Perşembe

Yazın Nimetleri

Bizim burada Nimet diye bir kız var yazları nasıl güzel oluyor off... Yok yok...Yaz mevsiminin nitelikleri ve getirdikleri hakkında bir şeyler gevelemek istiyorum.Anlatabileceklerim zenci pipisi kadar uzun olmakla birlikte ben onu kırpıp kesip Japon pipisi uzunluğunda tutmaya çalışacağım.

Şimdi efendim yaz denince akla ilk ne gelir ? Tabiki akraba ziyaretleri,bayramlar,kandiller,meydan gösterileri ...Bugün kandilmiş.Lafa nasıl gireceğimi bilemediğimden saçmaladım bir cümle öncesinden.Kandiliniz mübarek olsun.

Bir kere karpuz geliyor aklıma benim.Hem mecazi hem gerçek anlamda...Mecazını karıştırmadan hemen gerçeğine geçersek ben karpuz konusundan çok rahatsızım.Üzerinize afiyet yemeye başladığım an ile çişimin gelme anı arasında , ışık hızının bir kaç mertebe altı kadar fark var.Hatta birgün kendimi kandırayım dedim tam ağzıma götürüp geri çektim,alttan da çişim geldi gitti.Bir ben kandırıyorum bir o kandırıyor.Dayanamadım vurdum tokadı...(Bkz. Slap The Sergeant )

Deniz veya havuz konusuna gelince...Benim felsefem şudur."Kılıç kınından çıktımı can almadan yerine konmaz" derler ben de altıma deniz şortumu giydiysem o denize gidilecek arkadaş.Ben ona kendimi haızrlamışım hatta şartlamışım , o denize veya havuza gidilecek !! Bazen böyle ayarlamaya çalışıyoruz olmuyor tek başıma gidesim bile geliyor bu yüzden.Hiç olmadı leğene suyu dolduruyorum ayaklarımı içine koyuyorum.Kafaya da bir şnorkel...

Yazın en sevdiğim yanlarından biride duştan sonra saçımı kurlamıyorum.Köpekler gibi kafamı sağa sola seri şekilde bir kaç kez sallıyorum ve hayatıma devam ediyorum.Bazen aklıma salak salak şeylerde gelmiyor değil...Nasıl olsa sıcakta kuruyor diye duştan anadan doğma çıkıp sağda solda hebele hübele koşmak istiyorum.Nasıl olsa kurur abi...

Ve hayattaki en büyük korkum.Yıllardır denize havuza gidiyoruz ve şükürler olsunki daha başıma gelmedi.Ben yüzmeyi severim ve kulaçlarken kendimi kaybederim.Hani bir gün Yunan adalarına çıkacağım diye korkuyorum.Havuz da o sorun yok tabiki kafayı duvara vurunca duruyorum kendiliğimden.O kadar kendimi kaybediyorum ki yıllar önce bir teyzenin kafasına koydum kulacı resmen.Kafamı sudan çıkardığımda başını acı içinde tutan bir tayze görünce hemen geri vitese aldım uzaklaştım.

Bu nirvana seviyesinde yüzüşlerim yüzünden birgün olurda altımdan şortum çıkıp giderse ve ben farketmeden denizden çıkarsam diye çok korkuyorum...Düşünsenize..Ya da düşünmeyin daha iyi...Hemen resmi çiziyorum sizin için : Herkesi gözü benim üzerimde.Ama herhalde herkes bir suça ortak olmuş kimsenin gözüme bakacak cesareti yok.Boyunları bükük aşağıya doğru bakıyorlar...Herkesin yüzünde munzurca bir gülümseme,birkaç kişinin eli istemsiz gözlerini kapatmış,bir kaç kişide bayılmış...

Bu yazın hayatınıza yenilikler ve huzur getirmesini diliyorum.Saat 11:00 ve 17:00 saatleri arası mümkün olduğunca dışarı çıkmayınız efendim.Keneler şehre inmiş,birkaç sektörü de ele geçirmiş.

Hayırlı günler.

Twitter:http://twitter.com/MizahiGeveze

2 yorum:

sünter dedi ki...

Hayirli kandiller.

Her geldigimde gülümseyerek ayriliyorum buradan:)

Seni gülümsetenlerde hayatindan hic eksik olasin.
Sevgiler

Bora-MAN dedi ki...

En sevdiğim duadır bu :)

Amin hepimizin yanıdna yüzümüzü güldüren insanlar olsun inşallah :)

Related Posts with Thumbnails