7 Ekim 2009 Çarşamba

Elveda Bilgisayarım


Sevgili Bilgisayarım,


Hey gidi koca bilgisayar hey.On yıldır her türlü sevincime,üzüntüme,binbir türlü halime katlandın , şahit olsun.Demek sende globalleşen dünyaya yenildin sonunda.Teknolojinin "uzamadan kesilen tırnak" gibi olduğu zamanlarda bile koskoca on yıl yettin bana .Kirliydin,eski kafalıydın filen ama yinede her ihtiyacımı görmeye çalıştın.Hem de her ihtiyacımı.Çoğu kişinin görmeye korkacağı şeyleri gördün,bazen göğsünün kabardığı oldu.Bazen ise hüzünlendin açılmadın düğmene bassam da.

Gerekmedikçe format bile attırmadım sana.Virüslü kullandım aylarca,bağışıklığını geliştirdim .Elden ayaktan düşecekken cebimdeki bütün parayla birkaç parçanı yeniledim.Seni o "teknoloji" denen çaresiz hastalıktan kurtarmaya çalıştım.Millet her ay gömlek değiştirir gibi bilgisayar değiştirirken ben seni sevdim bilgisayarım.

On iki yaşımdaydım seninle tanıştığımda.Elinde büyüdüm.Ve işte bir sonbahar akşamında yaklaştı elveda.Tozlarını ilk defa aldım bu gece.Herşey kaybedilirken değerlenirmiş ya o hesap işte.Bu gece son gecemiz.Utanmasam ağlarım bu satırları yazarken.Ama gel görki sende yenik düştün hastalığa.Birkaç gigabyte lık oyunlar için sattım seni."Yetmiyor artık bu bana ! " diye sitem ettim.Değerini bilmedim bilgisayarım ! Nankörlük ettim.

Bu son yazım seninle birlikte.Yeni bir sen daha gelmez tabi.Nasıl insanlar ayrı ayrıysa , yarın gelecek diğer bilgisayar senin aynın değil dostum.Belki senden daha hızlı olacak,belki her yanından ateşler fışkıracak ama asla senin kadar değerli olmayacak gözümde.Kendine iyi bak . Elveda Dostum.Seni hiç unutmayacağım :'(

On yılın anısına bir şiir yazdım sana :

Ne ben açım dedin,ne de üşüyorum.
Ne yorgunum dedin,ne de üşeniyorum
Birkaç valt elektrik,birkaç parça toz...
Sen ayrılırken , yaşamımdan bir parça koptu sanki
Bizler insanız be dostum.Parçamız koparsa çalışmamazlık etmeyiz senin gibi.
Ayrılırken , son birkez daha oyun oynamak istedim amma...
Grafikler yine bokum gibi.

Bora-MAN

1 yorum:

SirEvo dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Related Posts with Thumbnails