3 Ekim 2009 Cumartesi

Düğün


"Nikahınaa benii çağırr sevgilimmmmm , istersen şahidinnn olurumm seninnnn ... " Hey maşallah. Büyüdük artık.Arkadaşlarım evlenmeye başladılar.E tabi ülkemizin bazı coğrafi bölgelerine göre geç bile başladı bu süreç.Ama biz kendi felsefemize bakalım.Hadi hayırlısı darısı herkesin başına.

Anneme gidip " Nikahınıza beni çağırmadınız ! " diye sitem ettim. O da " Sen daha yoktun ya salak " dedi.Anneler her zaman haklıdır.Arkadaşlarım çağırıyor saolsun o da yeter bana.

Geçen gün gittiğim düğün bahçeli havuzluydu.Hani o sokak aralarında olan düğünleride severim ama herkes imkanlarını zorluyor daha iyisini yapabilmek için.Oradaki izlenimlerimi sizinle paylaşmak istedim.

Birkere her düğünün vazgeçilmezi çocuklardır.İlla ayağa kalktığınızda gelip ayağınıza bacağınıza çarpacak onlar yoksa düğünde olduğunuzu anlamazsınız.Şimdilerde sevgili ilişkileri bakımından , özellikle de büyük şehirlerde, ne kadar "geniş" olduğumuzu farkettim.Daha 7 yaşında, geceleri donuna işeyen çocuklar ben ileride seninle evleneceğim demeye başlamış birbirlerine.Eh 16 yaşındaki gençlerin böyle olması gayet doğal o zaman.Kim kime dum duma .

Yıllarca işten güçten bunalmış , evde karı dırdırı işte patron fırçası yemekten bıkmış insanların deşarj olma yeridir düğünler.Dışarıda görsen " bu adam osuruğuyla boğar valla ! " dediğin insan düğüne gelince genleri değişiyor.Müzik çalmaya başladı mı pistlerde tüm kıvraklığıyla kalabalığa katılıyorlar.Gecenin yıldızı oluyorlar.Kapı gıcırtısına oynuyorsun derler ya aynı öyle.O kadar dert içinde onlarında hakkı eğlenmek.Gidip alnına para yapıştırası geliyor insanın.

Gelinin babasından yarım külçe altın.Yok şaka şaka . Öyle bir şey olmadı düğünde.Ama takı merasimini severim.Genelde bayanlar görevlendirilir ama damatla iyi ilişkiler içinde olan baylar da artislik olsun diye sıraya girebilir." Abi şu takılanları toplayıp kaçsak " geyiği her zaman döner. Bu geyiği yapanları mizah mahkemlerinde yargılayacağım.O günlerde gelecek.

Piyanist düğün bitmiş dediyse bitmiştir arkadaşım ! Rahat bırakın yeni evli gençleri ! Herkes sanki o anı beklemiş gibi gidip saatlerce dırdır eder evlilerin başında."Bir ihtiyacınız varsa kapımız her zaman açık . " gibi formalite icabı söylenmiş boş laklaklar yüzünden o değerli dakikalar uçar gider.Bir ihtiyacı var evet ! Sen gidersen o ihtiyacı giderebilecekler ama seni bekliyolar çenesi düşük insan !

Arkadaşın sırtına iyi vuramadım.Tekme savurdum inşallah yanlış bir yerine gelmemiştir.

Hayırlı günler.

Not:Yeni evli Onur ve Ayşegül çiftine en içten dileklerimi sunarım.Bir yastıkta kocasınlar inşallah.Çocuk erkek olursa adını Bora koyun len !

Karikatür:Serkan Altuniğne

1 yorum:

SirEvo dedi ki...

Ben vurdum sen merak etme. :D

Related Posts with Thumbnails