18 Kasım 2009 Çarşamba

Mahmut : 2012

Dün 2012 diye bir filme gittim.Yine bilindik kıyamet senaryoları.Çatlamalar , patlamalar , havada uçuşanlar , yerin altında sıkışanlar...Bir ton olay.Adamlar filme iyi para harcamış vesselam.Ama gel gör ki gözünüz yoruluyor izlerken.Karmaşa,kaos hat safhada.Kimin eli kimin götünde belli değil.

Hemen aklıma "Ben olsam ne yapardım ? " sorusu geliyor. Valla yapacak bişey yok aslında.Hani salak gibi yere yatıp cenin pozisyonu alacak değiliz.Ama eminim ki televizyonda bunu önerende olacaktır.O ak saçlı deprem dede çıkıp " Evet dünya yıkımın eşiğinde ve hepimiz yatağımızın yanına yatıp cenin pozisyonu alıyoruz.Dizlerimizi göbe..." .Ya da evde bulunan "ilk yardım çantası" bir işe yarar mı ? Çelik yelek giysek üstünede kalın bir palto ...

Öleceğin garantiyken neyini çabalayacaksın be arkadaş.Birkaç yüzbin insan kurtarılacaksa bile onların içinde benim olmayacağım kesin.Beni seçmeleri için bir sebep yok.Bir elle tutulur niteliğim yok." Sen matrak adamsın gel kurtulduktan sonra işi daşağa vururuz." demezler herhalde.

O yüzden ben böyle bir durumda hemen soyunurum.Nasıl olsa sokaktaki herkes korkudan koşuşturup duracak,yanından babası geçse tanımayacaktır.Anadan doğma sokağa çıkarım .Ohh Ne bakan var ne gören. Sonra bi çorbacıya giderim. Kendi çorbamı kendim katarım ,birazda sarmısak atarım.Ağzın kokmuş diyen olmaz herhalde böyle bir durumda.Oradan çıkar İzmir'in Yalı'sına Kordon'nuna giderim sahil yolundan.Kıçımdan soğuğu yer anında zature olurum. Başka yapacak bişey gelmiyor aklıma.

Böyle senaryoları kafaya takıpta ona göre yaşamayın sakın.Bunlar yıllardan beri konuşuluyor.Bu tahminlerin hepsi doğru olsaydı son 10 yılda 3 kere dağılmıştı dünya.Şimdi sokaktaki Mahmut isimli vatandaşa gidip " 2012 de dünyanın sonu gelecek ! Hepimiz öleceğizz ! " desen . " Hasikktirrr " der işine devam eder . Ki en güzelide odur .

Hayırlı günler.

4 yorum:

SirEvo dedi ki...

Yalılara Kordonlara gitçek vakit kalcak diyorsun yani?
Oturur evde PES 2013 oynarız işte krallar gibi. :D

Bora-MAN dedi ki...

Abi bütün hayatımın yarısı oyun oynayarak geçti zaten ölürkende mi oyun oynayayım ya :D

SirEvo dedi ki...

İyi sen soyun çırılçıplak dolaş abi Şener Şen misali. :D

ela dedi ki...

soyunmak için o günü beklemene gerek yok :D çok istiyosan çık yalıya cıbıl cıbıl sonra seni bakırköye götürsünler biz de rahat edelim:P :D:D:D

Related Posts with Thumbnails